Regeneracja włosów po lecie RICA

Regeneracja włosów po lecie

Choć lato kojarzy się przede wszystkim z piękną pogodą, dla naszych włosów jest sporym wyzwaniem. Silne promienie słoneczne, słona woda oraz porywy wiatru sprawiają, że nawet najsilniejsze włosy tracą swoje zdrowie. Wrzesień to dobry czas, aby poświęcić im odrobinę więcej czasu niż zwykle i doprowadzić swoją fryzurę do porządku.

Regeneracja włosów po lecie to przede wszystkim odżywienie włosów od środka. Zanim jednak rozpoczniesz kurację na własną rękę, udaj się na wizytę do fryzjera. Oceni on obecny stan Twoich włosów i dobierze odpowiednie produkty do ich pielęgnacji i regeneracji. Warto także poprosić o podcięcie końcówek, gdyż to one przez dłuższy czas mają kontakt z czynnikami niszczącymi, w efekcie czego stają się suche, matowe i łamliwe. Podcięcie ich nawet o parę centymetrów sprawi, że włosy będą lepiej zatrzymywały substancje odżywcze wewnątrz, a cała fryzura zyska na estetyce.

Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z profesjonalnego zabiegu pielęgnacyjnego dopasowanego do potrzeb naszych włosów. Intensywna dawka regenerujących komponentów sprawi, że wygląd włosów szybko się poprawi, a dalsza kuracja będzie o wiele prostsza.

Szampon i peeling RICA DetoxifiyingPoza wizytą w salonie fryzjerskim, warto także poświęcić włosom nieco więcej czasu w domu. Przede wszystkim, przed nałożeniem odżywek i masek, należy dokładnie oczyścić włosy i skórę głowy. W tym przypadku doskonale sprawdzi się szampon bogaty w odświeżające ekstrakty z mięty oraz olejek rozmarynowy. Aby wzmocnić efekt oczyszczenia, warto sięgnąć także po specjalny peeling. Złuszczając skórę głowy pozbędziesz się martwego naskórka, pobudzając jednocześnie włosy u nasady.

Równie ważnym elementem regeneracji jest także nawilżenie. Idealnym rozwiązaniem, które dostarczy włosom odżywczych komponentów, są olejki do włosów. Wiele z nich można znaleźć w maskach i odżywkach. Jednym z najskuteczniejszych jest olejek z opuncji figowej, który zawiera w sobie witaminy B5 i E. Nie tylko dba o prawidłowe nawodnienie włosów, ale także nadaje im naturalnego blasku, miękkości i gładkości.

Chcąc w pełni zregenerować swoje włosy, powstrzymaj się chwilowo od zabiegów koloryzacji. Pamiętaj, że przynoszą one świetne efekty tylko wtedy, kiedy są wykonywane na zdrowych włosach.