Colordem Blog

Koloryzacja demi-permanentna a trwały kolor włosów

Koloryzacja włosów jest uznawana za zabieg, który negatywnie wpływa na kondycję pasm, powodując ich osłabienie. Wiele kobiet ma za sobą doświadczenia związane z nieudanym farbowaniem i trudną drogą do regeneracji włosów. Na szczęście istnieją profesjonalne produkty, które łączą w sobie zabieg koloryzacyjny i pielęgnacyjny, co pozwala cieszyć się zarówno trwałym efektem, jak i zdrowym wyglądem fryzury.

Pielęgnująca koloryzacja

Współczesne środki koloryzacyjne to w większości farby bez amoniaku – to on jest odpowiedzialny za nieprzyjemny zapach, a także za otwarcie łusek włosa, co powiązane jest z zasadowym PH. W przypadku koloryzacji demi-permanentnej o odczynie kwaśnym, wprowadzonej przez markę RICA, łuski są zamykane. Dlatego zabieg wpływa pozytywnie na strukturę pasm i ma działanie pielęgnacyjne.

Nowa technologia Colordem zapewnia wysoki poziom odżywienia i ochrony skóry głowy oraz włosów. Odpowiedzialny jest za to dobroczynny wpływ wyciągów z opuncji figowej i aloesu. Wzmacniają one barierę chroniącą przed wolnymi rodnikami i zmniejszają stres oksydacyjny. Z kolei minerały zawarte w wodzie wulkanicznej, stanowiącej jeden z podstawowych składników formuł RICA, pozwalają na dogłębne wzmocnienie pasm. Produkty są przeznaczone do stosowania w salonach fryzjerskich i stanowią gwarancję profesjonalnego efektu, a co za tym idzie – zadowolenia klientek.

Koloryzacja demi-permamentna- co z jakością efektu?

Koloryzacja demi-permanentna zapewnia włosom kolor, który utrzymuje się do 26 myć. Pozwala zatem na osiągnięcie zadowalającego efektu przez dłuższy czas, przy jednoczesnym uniknięciu inwazyjnego zabiegu, który wpływa na naturalną barwę pasm. W trakcie zabiegu molekuły koloryzacyjne wnikają w warstwę korową włosa, przenikając przez warstwę wierzchnią, a ze względu na swoją wielkość umożliwiają utrzymanie się koloru przez dłuższy czas. Ten rodzaj koloryzacji ma zastosowanie także do siwych włosów.

Połączenie zabiegu koloryzacji i pielęgnacji jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą rezygnować z farbowania, a jednocześnie mają na uwadze dobrą kondycję swoich włosów. Dzięki Colordem mogą cieszyć się piękną barwą fryzury i głębokim odżywieniem pasm. Już jedna wizyta u fryzjera może sprawić, że utrzymujący się na włosach efekt będzie zachwycał każdego dnia.