Blog Gorepair

Ratunek dla włosów zniszczonych – system RICA Gorepair

Zniszczone włosy to poważny problem, z którym mierzy się wiele kobiet. Wymaga on zastosowania specjalistycznej pielęgnacji, ponieważ wpływa nie tylko na estetykę fryzury, ale także na właściwości pasm, które ze względu na osłabione włókna stają się łamliwe, mają rozdwojone końcówki i nadmiernie wypadają.

Źródłem uszkodzeń włókien mogą być czynniki genetyczne, nieprawidłowe nawyki pielęgnacyjne oraz czynniki zewnętrzne. Warto zauważyć, że po 20. roku życia naturalny proces starzenia się włosów ulega przyspieszeniu. Można wymienić wiele elementów, które mają wpływ na kondycję pasm – jest to zarówno stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które nie są dopasowane do danego rodzaju włosów, niewłaściwej diety – szczególnie ubogiej w tłuszcze jak i chorób oraz zmian hormonalnych.

Przyczyny osłabienia kondycji włosów

Kiedy zauważymy, że nasze włosy stają się łamliwe i pozbawione blasku, warto znaleźć główną przyczynę tego stanu. Dynamicznie zmieniająca się moda i chęć dopasowania fryzury do bieżących trendów powodują, że włosy poddawane są częstym i ekstremalnym zabiegom fryzjerskim, często wykonywanym samodzielnie, a nie z pomocą profesjonalistów: rozjaśnianiu, suszeniu, prostowaniu oraz lokowaniu. Zdarza się, że w cyklu zabiegów nie jest uwzględniania odbudowa struktury włosów, która ulega dużemu pogorszeniu.

Warto również pamiętać o właściwym doborze kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji oraz o samym sposobie nakładania produktów. Włosy zniszczone to takie, które mają otwarte łuski. W związku z tym, że straciły wodę i tłuszcze ich kondycja uległa pogorszeniu. Nie wchłaniają one zatem równomiernie substancji odżywczych, co skutkuje dodatkowym wysuszeniem.

Regeneracja włosów zniszczonych – jest na to sposób!

Preparaty profesjonalne GorepairKluczem do przywrócenia włosom zdrowego wyglądu są dwa kroki – intensywna odbudowa oraz zastosowanie odpowiedniej ochrony pasm. W obu z nich pomaga system Gorepair, który zawiera produkty stosowane przez fryzjerów podczas profesjonalnego zabiegu regeneracji włosów – intensywnie odbudowujące i uszczelniające strukturę włosa. Dodatkowo w ramach linii został opracowany produkt do pielęgnacji w warunkach domowych, który zapewnia podtrzymanie osiągniętego efektu.

Preparaty oparte są m.in. na ekstrakcie z kreatyny, serycynie, oleju z opuncji figowej oraz hydrolizowanych wyciągach z kasztanów oraz orzechów włoskich. Zapewniają tym samym skuteczną regenerację oraz długotrwale chronią włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i środowiskowych. System Gorepair, który został opracowany w laboratoriach RICA posiada także właściwości modyfikujące strukturę pasm, a tym samym spowalniające proces starzenia się włosów. Dodatkowo nadaje włosom silniejszy połysk dzięki powierzchniowemu procesowi nanokrystalizacji oraz zapewnia lepszy rezultat i trwałość usługi trwałej ondulacji lub prostowania włosów.