porady_online-rica

Konsultacje trychologiczne online: E-akademia RICA

Zapowiadaliśmy Wam, że szykujemy dla Was coś więcej niż szkolenia z pielęgnacji, strzyżeń i koloryzacji. Otóż już 7 maja 2020 w ramach cyklu szkoleń i porad eksperckich marki RICA odbędzie się spotkanie z trychologiem. Specjalistka w dziedzinie badania i diagnostyki problemów związanych z włosami i skórą głowy opowie o zagadnieniach związanych z trychologią medyczną i estetyczną.

Trychologia – czym się zajmuje i dlatego jest tak ważna?

Problem nadmiernego wypadania włosów, łupież oraz inne schorzenia dotyczące skóry głowy wymagają specjalistycznego leczenia. Z pomocą przychodzi trychologia, czyli dziedzina z zakresu nauk medycznych, zajmująca się badaniem oraz diagnozowaniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy. Wyróżnia się także trychologię estetyczną, skupiającą się na zagadnieniach pielęgnacyjnych oraz kosmetycznych.

Na czym polega porada trychologiczna

W zakres kompetencji trychologa wchodzi analiza stanu pasm oraz skóry głowy, rozbudowana diagnostyka dolegliwości wraz z ustalaniem ich przyczyny oraz rekomendacja zabiegów leczniczych i właściwej pielęgnacji. Zaawansowane badania trychologiczne są w stanie wykazać niedobory witamin w organizmie na podstawie analizy struktury włosa. Jest to szczególnie istotne, ponieważ przyczyną problemów z włosami może być niewłaściwa dieta albo czynniki stresowe.

Standardowo konsultacje z trychologiem rozpoczynają się od dokładnego wywiadu oraz badania z wykorzystaniem narzędzi bazujących na powiększeniu, które umożliwia dogłębną analizę stanu cebulek włosów oraz skóry głowy. Kolejne kroki są dostosowane do indywidualnych potrzeb i stwierdzonych schorzeń.

Kiedy udać się do trychologa?

Sygnałem, że warto skorzystać z pomocy specjalisty może być swędzenie skóry głowy, niepokojące zmiany w postaci krost lub zaczerwienień czy zmiany natężenia wypadania włosów. Nie należy ich ignorować, ponieważ mogą stanowić przesłankę do poważnych dolegliwości, a wczesna reakcja umożliwi sprawne przeciwdziałanie rozwojowi choroby.

Aspekt trychologii silnie zahacza o zagadnienie i sposób pielęgnacji głowy, dlatego zdecydowaliśmy się poruszyć ten temat i realizować ideę „odpowiedzialnego piękna”.

Śledź profil RICA Polska na Facebooku i skorzystaj z możliwości video konsultacji z ekspertem.