temperatura-wlosy

Ciepło – zimno, czyli o wpływie temperatury na włosy

Trendy fryzjerskie w 2020 roku wskazują wyraźnie – naturalność jest w cenie. Żeby osiągnąć efekt lekkości i nienachalnej elegancji, niezbędna będzie odpowiednia pielęgnacja włosów. To pierwszy krok do sukcesu i fundament udanej fryzury. Okres jesienno – zimowy nie pomaga w zachowaniu nienagannej kondycji pasm, ponieważ są one narażone na negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń powietrza. To jednak nie wszystko.

Zmienne temperatury oraz niesprzyjające warunki pogodowe to główne powody osłabienia włosów. Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji fryzury powinien obejmować dwa obszary działania: nawilżenie i ochronę.

Jak zadbać o termoizolację włosów

Ponura aura i niskie temperatury powodują, że wyjście z domu, choćby z wilgotnymi włosami, może skutkować przeziębieniem. Nie warto ryzykować, dlatego większość z nas regularnie korzysta z suszarki. Proces suszenia naraża pasma na oddziaływanie gorącego powietrza, a to z kolei powoduje ich wysuszanie. Żeby zadbać o głębokie nawilżenie, najlepiej sięgnąć po produkty zawierające naturalne składniki. Jednym z nich jest olejek z opuncji figowej, stanowiący podstawowy element formuły odżywki RICA Opuntia Oil Conditioner. Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3 oraz tokoferoli silnie regeneruje i odżywia włosy, zapewniając im zdrowy wygląd oraz przywracając miękkość.

Zabezpiecz włosy przed wpływem temperatury

Jak wskazuje właścicielka i stylistka partnerskiego salonu RICA, Olga Wolf, kolejnym zagrożeniem kondycji pasm jest częste używanie prostownicy. Oddziaływanie temperatury przekraczającej 200 stopni Celsjusza powoduje ścinanie białek we włosach, a co za tym idzie ich całkowite zniszczenie. Podstawą będzie stosowanie kosmetyków o działaniu ochronnym oraz wzmacniającym. Krem RICA Thermal Protection Creme chroni pasma przed negatywnym oddziaływaniem wysokiej temperatury i zapobiega przesuszaniu się włosów. Dodatkowo stanowi barierę przeciwdziałającą zanieczyszczeniom środowiskowym oraz wygładza fryzurę.

Możesz zachować piękno i naturalny wygląd włosów bez względu na panujące warunki pogodowe. Częsta stylizacja z wykorzystaniem wysokich temperatur nie musi być problemem, jeśli pamiętasz o odpowiedniej pielęgnacji. Odżywione i zadbane włosy to ponadczasowy trend!