Jak zadbać o włosy zimą?

Ujemne temperatury oraz niesprzyjająca pogoda zmuszają nas, żeby chronić się przed zimnem i opadami deszczu czy śniegu. Ciepła kurtka z pewnością pozytywnie wpłynie na codzienny komfort, jednak nie należy zapominać o włosach, które szczególnie są narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Wymagają one szczególnej pielęgnacji w okresie późnej jesieni i zimy.

Czynnikami, które negatywnie wpływają na kondycję pasm są niskie temperatury, silny wiatr oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Częstym skutkiem ich oddziaływania jest przemrożenie cebulek, powodujące znaczne osłabienie włosów i ich wzmożone wypadanie. Dlatego tak istotne jest zadbanie o kompleksowe odżywienie, które regeneruje pasma od wewnątrz, wzmacniając ich strukturę.

Kosmetyki do włosów pełne odżywczych składników

Staranny wybór produktów pielęgnacyjnych to podstawa dbałości o piękną fryzurę. Inspirację najlepiej czerpać z natury, dlatego skutecznym rozwiązaniem będą kosmetyki RICA na bazie wyciągu z opuncji figowej. Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9 stanowi on doskonałą ochronę włosów. Olejek działa dogłębnie, nie obciążając przy tym pasm. Natomiast białko sojowe i ceramidy wspomogą uzupełnianie struktury włosów, a co za tym idzie, przywrócą blask i miękkość.

Kompleksowa kuracja regeneracyjna

Codzienna pielęgnacja może okazać się niewystarczająca, dlatego warto wspomóc ją profesjonalną kuracją w salonie fryzjerskim. Ze względu na różnorodne potrzeby włosów marka RICA stworzyła aż dziewięć wariantów Śródziemnomorskich Rytuałów Pielęgnacyjnych, które przywracają pasmom utraconą energię, intensywnie je regenerują oraz zapewniają zdrowy wygląd fryzury. Zabiegi dostępne są w wybranych salonach RICA w całej Polsce.

dpodwikaŚródziemnomorskie Rytuały Pielęgnacyjne to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie swój czas, a chcą zadbać o prawidłową kondycję włosów. W blisko pół godziny potrafią odżywić włosy od środka, przywracając mu także naturalny blask i jedwabistość w dotyku.

– mówi Dominik Podwika, trener regionalny marki RICA oraz właściciel wrocławskiego Podwika Studio.

Utrzymanie olśniewającego efektu kuracji może być wspierane nie tylko przez kosmetyki. Kluczem do sukcesu jest także zbilansowana dieta, która zapewni włosom stały dostęp do niezbędnych substancji odżywczych. Dobrym wyborem będą warzywa i owoce, stanowiące źródło witamin oraz dodatki takie jak pestki słonecznika, które zapewnią odpowiednie ilości tłuszczów roślinnych. Wszystkie te elementy wzmacniają strukturę pasm i zapewniają ich elastyczność.