Peeling do skóry głowy

Dlaczego warto robić peeling głowy? Poznaj zalety zabiegu

Dbałość o piękne włosy wymaga kompleksowego podejścia. Wiele z nas sądzi, że regularne stosowanie kosmetyków do pielęgnacji pasm i dbałość o ich odżywienie stanowi gwarancję olśniewającej fryzury. I choć jest w tym dużo prawdy, to pojawia się pytanie – a co ze skórą głowy? Tutaj z pomocą przychodzi zabieg peelingu.

Peeling skóry głowy – na czym polega?

Zabieg peelinguZabieg ten pozwala na dokładne oczyszczenie skóry głowy poprzez usunięcie martwego naskórka. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy zachować efekt świeżych i pełnych objętości włosów przez dłuższy czas. Wykonując peeling skóry głowy działamy od samej nasady pasm, pozbywając się zanieczyszczeń i redukując przetłuszczanie się włosów.

Peeling należy nakładać na poszczególne sekcje głowy, wykonując przy tym okrężne ruchy. Ważne, żeby były one delikatne i uważne, ponieważ w ten sposób uzyskamy efekt wygładzenia i rewitalizacji od nasady aż po końcówki.

Jaki peeling do głowy wybrać?

Najlepiej czerpać z naturalnych rozwiązań – dlatego warto sięgnąć po Detoxifying Comfort Scrub z linii Naturica. Jego formuła opiera się na drogocennych właściwościach wody wulkanicznej, olejku z opuncji figowej oraz protein sojowych. Zawiera niezwykle małe drobiny pumeksu, pochodzącego ze skały wulkanicznej, które pozwalają na dokładne oczyszczenie, przy zachowaniu delikatności procesu pielęgnacyjnego. Unikalna kombinacja naturalnych składników gwarantuje rewitalizację pasm, które stają się miękkie, lekkie i lśniące.

Istotne jest, żeby wybierać produkty pozbawione parabenów i siarczanów. Nadmiernie obciążają włosy i skórę głowy oraz wpływają negatywnie na ich kondycję. Peeling do skóry głowy RICA w naturalny sposób wspomaga regenerację, chroni przed działaniem smogu i codziennych zanieczyszczeń, a dodatkowo zawiera formuły chroniące kolor. Jest przeznaczony do częstego stosowania dla każdego rodzaju włosów.

Efekty regularnego oczyszczania skóry głowy

Korzyści z peelingu skóry głowy można bardzo szybko zauważyć. Zabieg przeciwdziała łupieżowi i jego nawrotom, odżywia cebulki włosów i przyspiesza wzrost włosów. Przede wszystkim daje niesamowite uczucie świeżości i poczucie dogłębnego oczyszczenia, które przekłada się na imponującą objętość pasm.