Olejek z opuncji do pielęgnacji włosów

Opuncja Figowa

Wyjątkowy, wszechstronny olejek pielęgnacyjny na bazie opuncji figowej, charakteryzujący się właściwościami odżywczymi i ochronnymi. Koi, wygładza i regeneruje. Już po pierwszej aplikacji nadaje włosom połysk i elastyczność. Specjalna formuła kosmetyku, wykorzystująca substancje czynne zawarte w olejku z opuncji figowej oraz filtry UV, sprawia, że włosy stają się pełne blasku i wyglądają zdrowiej.

Dlaczego opuncja figowa?

W żadnej innej części basenu Morza Śródziemnego opuncja nie jest spotykana tak powszechnie jak na Sycylii. Stanowi tam nie tylko stały komponent naturalnego krajobrazu, ale również częsty element literackich i ikonograficznych nawiązań do wyspy, do tego stopnia, że stała się jej symbolem.

Nazwa botaniczna– Opuntia ficus-indica.

Olejek z opuncji to drogocenny i rzadki olejek ekstrahowany z czystych nasion i kladodii opuncji figowej. Od tysiącleci wykorzystywany jest w leczeniu różnych schorzeń. Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3 oraz tokoferoli, takich jak delta-7-stigmasterol, olejek ten przywraca włosom wspaniały wygląd, gwarantując zwiększoną ochronę, miękkość oraz łatwość rozczesywania. Co istotne, jest również doskonałym produktem łagodzącym, nawilżającym, odżywiającym i odświeżającym dla skóry wrażliwej.

 

Zobacz produkty

Skontaktuj się z nami

nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na twoje pytania