stylizacja_rica

Jak modelować włosy, aby ich nie zniszczyć

Codzienna stylizacja włosów wcale nie musi być czasochłonna, a przede wszystkim nie musi iść w parze z obciążającymi fryzurę kosmetykami. Opanowując poprawne suszenie oraz używając dobrze dobranych kosmetyków, można uzyskać zdrowy i piękny wygląd włosów.

Pierwszym krokiem do prawidłowego układania włosów jest poznanie ich aktualnych potrzeb oraz kondycji. W tym celu najlepiej udać się do ulubionego salonu fryzjerskiego i poprosić o cenne porady. Aby jeszcze lepiej zadbać o swoje włosy, warto poznać skuteczne metody ich modelowania. Dzięki temu dowiesz się, co zrobić, aby nie naruszyć ich kondycji.

Prawidłowe suszenie

Choć suszenie włosów nie wydaje się być czynnością skomplikowaną, wiele z nas wciąż nieświadomie popełnia błędy, przez które włosy tracą kondycję. Ważne jest dokładnie odsączenie nadmiaru wody. Owijając włosy ręcznikiem, a następnie delikatnie ściskając go celem wydobycia z nich pozostałości wody, szybko przygotujemy je do dalszej pracy. Nie należy jednak wycierać ich na siłę. Choć będą one szybciej suche, istnieje wówczas spore ryzyko splątania ich ze sobą, połamania co wrażliwszych włosów, a nawet wyrwania z czubka głowy.

Zawsze ustawiamy ciepły, lecz nie gorący podmuch powietrza, susząc włosy powoli, pasmo po paśmie. Aby nie podrażnić skóry głowy, suszarkę warto trzymać nieco dalej od powierzchni włosów – tak, aby strumień powietrza również nie był zbyt intensywny. Podczas suszenia można na bieżąco rozczesywać włosy, aby uniknąć ich splątania.

Uważaj na temperatury

Stylizacja włosów z użyciem prostownicy, lokówki czy suszarki to najszybszy i najbardziej efektywny sposób na modelowanie włosów dla wielu z nas. Niemniej, należy pamiętać, że w zależności od temperatury, włosy otwierają i zamykają swoje łuski. Nieodpowiednie stosowanie tych narzędzi może skończyć się osłabieniem wewnętrznej struktury włosa, przesuszeniem, a w najgorszym wypadku nawet spaleniem – wówczas pozostaje już jedynie ścięcie uszkodzonego pasma na wysokości uszkodzenia.

Aby tego uniknąć warto stosować preparaty termoochronne. Mają one wiele form aplikacji, m.in. kremów. Wystarczy rozprowadzić kosmetyk na wilgotnych włosach, a następnie je przeczesać, by dotarł do każdego pasma. Warto pamiętać, by kremu nie nakładać na włosy u nasady, a ok. 3-4 cm od skóry głowy. Specjalna formuła wytworzy powłokę ochronną na włosach, dzięki czemu nie stracą swojego zdrowia, a my będziemy mogły ułożyć fryzurę w ulubiony sposób. Krem termoochronny zawiera w sobie także niezbędne komponenty odżywcze, co dodatkowo wpłynie na ich kondycję.

Stylizacja bez obciążania

Aby stworzona przez nas fryzura wyglądała nienagannie przez cały dzień, warto użyć produktu do utrwalania. O sile preparatu powinna decydować gęstość naszych włosów, niemniej cięższe preparaty mogą spowodować, że nawet najbardziej energiczne włosy staną się oklapłe. Bezpiecznie jest wybrać kosmetyk o średnim stopniu utrwalenia, który pozwoli nam ocenić, czy potrzebujemy mniejszej bądź większej siły.

Dobrym wyborem będą także produkty zawierające naturalne komponenty. Im mniej sztucznych substancji, tym nasze włosy będą mniej obciążone, a co za tym idzie bardziej elastyczne oraz jedwabiste w dotyku.