Fale i loki

Prawidłowa pielęgnacja włosów falowanych i loków

Piękne loki, zmysłowe fale – brzmi jak marzenie niejednej kobiety. Osiągnięcie takiego efektu wymaga jednak dopasowanej i starannej pielęgnacji, która jest szczególnie istotna w przypadku włosów falowanych i loków. Dowiedz się, jak zaplanować swoje codzienne zabiegi pielęgnacyjne i cieszyć się zdrowym i naturalnym wyglądem pasm.

Kręcone włosy – na co zwrócić uwagę?

Każda posiadaczka falowanych włosów doskonale wie, że są one podatne na działanie wilgoci. Mają też tendencję do przesuszania się. W przypadku nieprawidłowo dobranych kosmetyków, mogą stawać się przetłuszczone oraz ulegać puszeniu się. Ma to związek z nadmiernym obciążeniem ich nasady.

Warto także wiedzieć, że istnieją różne typy skrętu, do których należy dopasować pielęgnację. Podstawą będzie podział na włosy falowane, kręcone i kędzierzawe. Dopasowując swoje pasma do danego typu, łatwiej dobrać kosmetyki, które dodatkowo podkreślą linię skrętu i zapewnią wyjątkowy efekt wizualny.

Fale i loki – pielęgnacja włosów

Pierwszym krokiem do wymarzonego wyglądu włosów jest odpowiednia częstotliwość ich mycia. Nie warto robić tego zbyt często – maksymalnie 2-3 razy w tygodniu, koniecznie z zastosowaniem profesjonalnego szamponu nawilżającego. Włosy kręcone często stają się suche i łamliwe, a ma to związek z ich budową, ponieważ charakteryzują się większym odchyleniem łusek – pasma pokrywa cieńsza warstwa ochronna niż w przypadku włosów prostych.

Do czesania pasm należy wybrać grzebień z szerokim rozstawem zębów. Samo rozczesywanie powinno odbywać się na mokro, już po nałożeniu odżywki. Istotne jest również, żeby nakładać odżywkę nieco dalej od nasady pasm, co pozwoli uniknąć nadmiernego obciążenia ich podstawy.

W procesie suszenia kluczowe będzie delikatne pochylenie głowy, które pozwoli uzyskać większą objętość. W celu uniknięcia puszenia należy korzystać jedynie z suszarek z dyfuzorem, a jeśli mamy taką możliwość – warto pozwolić pasmom schnąć naturalnie, dodatkowo ugniatając je w trakcie suszenia, co pozwoli na podkreślenie skrętu. Stylizując loki, najlepiej sięgnąć po lotion, który nada włosom miękkość i pomoże ujarzmić pojedyncze kosmyki.

Pielęgnacja włosów kręconych i falowanych jest wymagająca, jednak regularność zabiegów odżywiających i wybór odpowiednich kosmetyków pozwoli na osiągnięcie olśniewającego efektu, który z pewnością wynagrodzi codzienne starania.