Szkolenia online - blog

Szkolenia online z RICA – wiedza pomimo odległości

Obecna sytuacja jest trudna i w pełni rozumiemy problemy, z którymi borykają się fryzjerzy i styliści fryzur. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań dostosowanych do dzisiejszych warunków. W nasze DNA wpisana jest edukacja, w związku z tym w ramach Akademii RICA ruszamy z cyklem szkoleń online.

Możemy przekazywać wiedzę pomimo odległości. Szkolenia będą miały formę 20-minutowych filmów instruktażowych, przedstawiających zagadnienia problemowe wraz z rekomendowanymi rozwiązaniami.

W ramach cyklu RICA dowiecie się m.in. jak:

  • skutecznie pokrywać siwiznę
  • dobierać zabiegi pielęgnacyjne do indywidualnych potrzeb włosów
  • przeprowadzić prawidłową analizę struktury włosów
  • wykonać prawidłową analizę skóry głowy

Cykl startuje w poniedziałek 23 marca. Bądźcie na bieżąco!

Edukacja fryzjerska – dlaczego warto?

Czasowy brak możliwości podejmowania aktywności zawodowej to duże wyzwanie, z którymi boryka się wiele biznesów. Jest on szczególnie dotkliwy dla branży fryzjerskiej, która podlega całkowitemu ograniczeniu świadczonych usług. W tym trudnym (i miejmy nadzieję krótkotrwałym) położeniu, warto postawić na rozwój wiedzy i umiejętności, które pozwolą na poszerzenie i ulepszenie oferty, co z kolei będzie istotne, kiedy klienci powrócą z dużym zapotrzebowaniem na zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne.

Szkolenia online są także okazją na konstruktywne wykorzystanie czasu. Umożliwiają pozostanie blisko bieżących trendów oraz stanowią szansę na rozwój umiejętności praktycznych. Jest to również sposobność do wymiany wiedzy oraz kontaktu z osobami z branży, które stanowią inspirację i chętnie dzielą się posiadanym doświadczeniem.

Tutoriale dla fryzjerów i stylistów

Jesteśmy przekonani, że najbardziej efektywną formą szkoleniową będzie przedstawienie zagadnienia krok po kroku. Zależy nam nie tylko na omówieniu danej sytuacji problemowej, ale także rekomendacji rozwiązań, które będziecie mogli z powodzeniem wprowadzić do codziennej pracy.

Więcej informacji na temat szkoleń online znajdziecie tu: E-akademia RICA