Rozjaśnij włosy w naturalny i nieinwazyjny sposób

Włosy naturalnie muśnięte słońcem to marzenie wielu kobiet. Stąd też sezon wiosenno-letni sprzyja rozjaśnianiu pasm, a zabieg jest chętnie wybierany przez klientki w salonach fryzjerskich. Nie każdy włos da się jednak rozjaśnić bez uszkodzenia go, zwłaszcza, że klasyczne rozjaśniacze zazwyczaj nie posiadają właściwości odżywczych. Produkty rozjaśniające RICA NEWDAY BLEACHING są jednak chlubnym wyjątkiem. W dodatku działają szybciej niż inne rozjaśniacze bez szkody dla włosa. Warto więc sięgnąć po nie w tym sezonie.

NEWDAY to nowy system rozjaśniający opracowany przez markę RICA, który został stworzony w celu zwiększenia zdolności i kreatywności każdego kolorysty włosów na całym świecie. Jego specjalna formuła opiera się na wyselekcjonowanych składnikach, które nie tylko rozjaśniają włos, ale także dbają o niego podczas zachodzących wewnątrz procesów chemicznych w trakcie zabiegu.

– NEWDAY to innowacyjny produkt, który jest bezkonkurencyjny na rynku fryzjerskim. Pracuje w zawodzie już 20 lat i ten rozjaśniacz naprawdę wyróżnia się na tle innych produktów do rozjaśniania włosów. Dzięki niskiej zawartości amoniaku i szybkim działaniu rozjaśnia włosy do 9 tonów, jednocześnie delikatnie neutralizując podkład rozjaśniający – tłumaczy Dominik Podwika, fryzjer i trener RICA Polska.

Najnowocześniejsza technologia na rynku

Linia NEWDAY zawiera niepylący puder rozjaśniający NEWDAY BLEACHING POWDER oraz krem rozjaśniający NEWDAY BLEACHING CREAM.

– Niepylący puder rozjaśniający NEWDAY BLEACHING POWDER rozjaśnia nawet o 9 tonów. Jest idealny, kiedy efektem docelowym są bardzo jasne lub zimne odcienie blondu. Krem rozjaśniający NEWDAY BLEACHING CREAM zaś ma działanie rozjaśniające o niskim poziomie ryzyka podrażnienia skóry głowy. Zapewnia odżywienie i wysoki poziom ochrony i rozjaśnia włosy do 8 tonów – tłumaczy Dominik Podwika.

Oba produkty w swoim składzie zawierają hydrolizowaną keratynę, czyli składnik odpowiedzialny za podstawę struktury włókna włosa. Produkty NEWDAY są także bogate w siarkę i oligoelementy, które dodatkowo wzmacniają strukturę włosa, zamiast go osłabiać, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych rozjaśniaczy. Wśród unikalnych składników znajdziemy również aloes, uważany przez Egipcjan za „roślinę nieśmiertelności”, znany z właściwości regenerujących i zabliźniających, a także BISABOLOL, główny składnik olejku eterycznego z rumianku, od stuleci wykorzystywany ze względu na właściwości łagodzące i kojące oraz gumę GUAR, która wyróżnia się dzięki cechom zmiękczającym i wygładzającym.

Dla idealnego efektu, każdy produkt z linii NEWDAY warto zastosować wraz z unikatowym SYSTEMEM GOREPAIR. W jego skład wchodzą substancje czynne o ukierunkowanym działaniu, takie jak: proteiny jedwabiu, polisacharydy roślinne i wspomniana hydrolizowana keratyna, które zapewniają regenerację struktury włosa podczas ekspozycji na intensywne działanie czynników uwrażliwiających, takich jak właśnie rozjaśnianie.

Szybsze działanie rozjaśniacza bez uszkodzenia włosa

Projektując linię NEWDAY, marce RICA udało się osiągnąć – poza właściwościami odżywczymi – także skrócony czas działania produktu na włosach. Rozjaśniacze NEWDAY przyspieszają działanie do 45 min., posiadając przy tym zmniejszoną zawartość amoniaku.

– To kolejna doskonała zaleta tych produktów. Podczas pracy w naszym zawodzie czas jest niezwykle ważnym czynnikiem. NEWDAY skraca mój czas pracy przy włosach. To, co dotychczas robiłem w godzinę, obecnie osiągam w 40 min. – podkreśla Dominik Podwika. – Lecz głównym problemem, z jakim fryzjer spotyka się przy rozjaśnianiu włosów jest niewystarczająca moc produktu. Dzięki nowemu systemowi rozjaśniania włosów, jestem w stanie uzyskać oczekiwany efekt w dużo szybszym czasie, jednocześnie dbając o kondycję nawet najbardziej uwrażliwionych włosów, dzięki połączeniu składników z SYSTEMEM GOREPAIR. Uważam, że zaangażowanie marki RICA, selektywnie dobrane składniki oraz szybkość działania rozjaśniacza NEWDAY łącznie z SYSTEMEM GOREPAIR, ułatwi prace wszystkim fryzjerom – podsumowuje trener RICA Polska.