Odpowiedzialna stylizacja włosów z RICA – rozmowa z Krzysztofem Sierpińskim

Technologia, skuteczność, tekstura, pasja… niezależnie od tego, czy chcesz wykonać idealne modelowanie, czy podkreślić wyrafinowaną linię strzyżenia, linia Rica Styling jest tym, czego potrzebujesz, aby włosy stały się nowym środkiem ekspresji stylu. Produkty Rica Styling to narzędzia artystyczne, umożliwiające stworzenie i podkreślenie każdej stylizacji. Wie o tym doskonale Krzysztof Sierpiński — wyjątkowy fryzjer współpracujący przy sesjach z Domem Handlowym Vitkac, którego prace publikowane są także w największych magazynach modowych, takich jak VOGUE, GQ, L’officiel, czy Elle.

 

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wybrałeś naszą markę. Co najbardziej przekonuje Cię w produktach Rica Styling? Co je wyróżnia?

Przede wszystkim dbałość o środowisko i wykorzystywanie naturalnych składników.

Pracuje głównie przy sesjach i produkcjach, więc korzystam z produktów, które nie tylko będą dobre do stylizacji, ale także chronią włos. To ważne zwłaszcza w przypadku osób, których włosy często czesane muszą udźwignąć wiele kosmetyków i znieść wysokie temperatury. Kosmetyki marki Rica kształtują, pielęgnują i chronią. Bardzo dobrze ze sobą współgrają, lubię ich wielozadaniowość, bo można to wykorzystać w kreatywny sposób.

Mają niezwykle przyjemny, acz nieprzytłaczający zapach. Nawet podczas wielogodzinnej pracy się nie nudzi, a jego nuty miło kołyszą zmysły.

Z jakich sukcesów w swojej karierze jesteś najbardziej dumny?

Cieszą mnie publikacje i praca przy dużych produkcjach, przygody i poznawanie ludzi. W tym wszystkim jednak największym sukcesem było dla mnie uświadomienie sobie własnej wartości i zebranie się na odwagę, by robić rzeczy poza schematem.

Przyszłość opiera się na ekologii, trosce o naszą Planetę. W RICA stawiamy na naturę i Odpowiedzialne Piękno. Czy również podzielasz nasze fundamentalne zasady i co oznacza to dla Ciebie w pracy fryzjera?

Jestem weganinem od wielu lat, więc dokładam starań, by również w swoim zawodzie dobierać produkty zgodne z tą ideologią. Musimy wszyscy dbać o środowisko, ograniczać ślad węglowy, segregować odpady, uświadamiać (a to tylko część drogi!). Nie mamy drugiej planety.

Który z produktów RICA jest Twoim ulubionym?

Mam dwa. Rica Thickening Cream | Termoochronny krem pogrubiający i nadający objętość, czyli tak zwany efekt WOW, który widać od razu po zastosowaniu. Drugi ulubionym jest Rica Opuntia Oil Treatment — w przeciwieństwie do wielu olejków nie obciąża włosów. Nawilża i dodaje pięknego blasku włosom. Warto go stosować na co dzień.

Czy masz jakieś plany i marzenia zawodowe, z którymi mógłbyś się z nami podzielić?

Uważam, że włosy to medium, za pomocą którego można opowiadać historie. Pracuję właśnie przy projekcie, w którym fryzury pełnią właśnie taką funkcję! Przez najbliższe tygodnie będę siedział w pracowni i czesał, ciął, oraz zszywał te historie. Nie mogę zdradzić więcej, ale o efekcie myślę, że będzie można z pewnością usłyszeć.

Jeśli chodzi o marzenia zawodowe, myślę, że po 12 latach pracy nazbierało się tego tyle, że chętnie wydałbym album.

Bardzo dziękujemy Ci za rozmowę i życzymy wielu sukcesów oraz spełnienia marzeń.

 

 

 

Foto:
Modelka: Alicja Łabądź / As Management i Krzysztof Sierpiński
Zdjęcie: Greg Mikrut
Dyrektor Artystyczny/ Fryzury: Krzysztof Sierpiński
Make up: Ola Łęcka / Buku Team
Scenografia: Patrycja Beliniak