trendy_2020

Fryzjerskie trendy 2020: autentyczność i naturalność

Znajomość obowiązującego looku jest szczególnie pożądaną informacją – zwłaszcza na początku roku. Zawsze na topie, zawsze w dobrym stylu – kto nie chciałby wyprzedzać trendów? Dlatego spieszymy do Was z przeglądem kierunków stylizacji, które z pewnością zdominują 2020 rok.

Królować będzie otwartość na rozmaite interpretacje, szczególnie te nawiązujące do minimalizmu. Nie zabraknie też nuty inspiracji latami 70. w postaci grzywek czy kontrolowanego chaosu w postaci “włosów czesanych wiatrem”. Zdecydowanym numerem jeden będą fale oparte na naturalnym, odrobinę niedbałym skręcie, który można uzyskać dzięki odpowiedniemu podejściu do stylizacji – na przykład z pomocą kremu podkreślającego i separującego loki.

Fryzura podkreślająca autentyczne piękno

tweed-hairPierwsze miejsce nadal zajmuje indywidualizm. Fryzura powinna podkreślać osobowość i pasować do naturalnej energii klienta. Czołowi styliści są zgodni, że warto bawić się trendami, wybierać te, które odzwierciedlają charakter. Przerysowany wizerunek jest passé, dlatego warto sięgać do naturalne efekty, szczególnie w zakresie koloryzacji. Odpowiedzią na tę potrzebę są tzw. tweed hair, stanowiące łagodniejszą wersję włosów farbowanych techniką baleyage. Subtelne odcienie i jasne pasma z karmelowym przeplotem najłatwiej uzyskać z pomocą maski pigmentacyjnej RICA Cromearth, pozwalającą na koloryzację bez uszkodzeń struktury włosa. To bardzo istotne, żeby wybór produktów wspierał podkreślanie naturalnego piękna, które wpisuje się w trend autentyczności.

Włosy zgodne z trendami: prostota i dynamika

To właśnie pełna naturalnej energii dynamika pozwala osiągać zachwycające efekty. Styliści są zgodni, że w 2020 roku modne będą luźne sploty oraz złamane, nieregularne loki. Taka fryzura posiada nutkę chaosu, który jest obecnie sprzyjającym składnikiem looku. W kwestii ozdób również króluje umiar i nieoczywistość. Delikatne i drobne elementy biżuteryjne będą doskonałą oprawą naturalnie wyglądającej fryzury.

Trendy na bieżący rok można określić jako urokliwy mix autentyczności i naturalnej prostoty, który dopełniony zostanie przez nieoczywisty rys kontrolowanego chaosu. Brzmi inspirująco!