Zdrowe włosy

ABC zdrowych włosów, czyli jak prawidłowo zregenerować włosy na wiosnę

Wiosna tuż tuż – czas uwolnić włosy spod czapki i zadbać o ich prawidłową kondycję po miesiącach pełnych zmian temperatur, deszczu i śniegu. Na szczęście jest wiele sposobów i kosmetyków, aby włosy odzyskały swój zdrowy wygląd.

Po wielomiesięcznym narażaniu włosów na uszkodzenia najwyższy czas zająć się ich regeneracją. Z pomocą przychodzą kosmetyki, które pozwolą poprawić stan włosów nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz. Należy pamiętać, że kuracja regenerująca obciążone warunkami atmosferycznymi włosy, powinna być intensywna i odpowiednio dobrana do posiadanych problemów.

Kompleksowa regeneracja włosów

Nawet najbardziej zadbane włosy zimą tracą swoją kondycję, dlatego wiosenną regenerację powinno rozpocząć się od odbudowy struktury wewnętrznej włosa. Warto wybrać produkt składający się białka pszenicznego oraz witamin E+B5, które uzupełniają ubytki w ich budowie. Osoby o bardzo suchych i zniszczonych włosach powinni sięgnąć po preparat w sprayu, którego efekty są widoczne już po pierwszym użyciu. Kupując kosmetyki mające odbudować strukturę włosów należy pamiętać o istotnej roli ceramidów, które uszczelniają rogowe płytki włosa oraz je wygładzają.

Wraz z odbudową struktury włosów należy zadbać o ich nawilżenie i odżywienie. Warto sięgnąć po te kosmetyki, które w swoim składzie mają wyciągi i olejki z roślin. Szczególnie istotna jest obecność wyciągu z winogron, który poza intensywnym nawilżaniem, koi skórę głowy. Często występuje w połączeniu z wyciągiem z morwy czarnej nadającym włosom elastyczność, blask i lekkość. Należy pamiętać o produktach zawierających w sobie Panthenol, gdyż to on wiąże wodę poprzez keratynę w strukturze włosa i zapobiega łamaniu się końcówek.

Kosmetyki fryzjerskie do codziennej pielęgnacji

Po intensywnej kuracji nie należy osiąść na laurach, ale sięgnąć po kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Szampon powinien przede wszystkim dogłębnie oczyszczać z pozostałości produktów do stylizacji, a także zadbać o odżywienie. Warto wybrać produkt, który zawiera w sobie kapar ciernisty. Jest on bogaty w witaminy B1, B2, PP i C. Alternatywą dla odżywki może być detoksykujący i usuwający zanieczyszczenia scrub. Delikatnie złuszcza skórę głowy i pozostawia na niej odżywcze komponenty, zapewniając dokładne oczyszczenie. Istotne jest również stosowanie maski do włosów. Nakładanie jej 2-3 razy w tygodniu po umyciu włosów to istotny zabieg pielęgnacyjny, który w kilka minut pozwala odżywić włosy oraz wypełnić potencjalne ubytki.

Fryzjer na ratunek włosom

Kluczem do zdrowych włosów jest używanie kosmetyków zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli mimo prawidłowego korzystania z produktów nie widać poprawy ich kondycji, należy umówić się na konsultację z profesjonalnym salonem fryzjerskim. Specjaliści nie tylko dobiorą zabiegi i produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb, ale także doradzą, czego potrzebują nasze włosy oraz jak o nie zadbać na co dzień.