salon-rica

Powrót do salonów fryzjerskich. Zalecenia i wytyczne

Nastąpiło długo wyczekiwane ponowne otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Wraz z przedostatnim etapem znoszenia obostrzeń związanych z pandemią, do świadczenia usług mogą powrócić fryzjerzy i styliści fryzur. Kluczowym elementem organizacji pracy pozostaje zachowanie bezpieczeństwa, co wiąże się z wprowadzeniem nowych zasad funkcjonowania.

Wiemy, że w tym trudnym czasie przydatne będzie wsparcie. Dlatego RICA wprowadza do oferty przyłbice, które będzie można zakupić przy dowolnym zamówieniu. Dodatkowo przy zakupie farb otrzymasz w prezencie produkty do pielęgnacji.

Przygotuj przestrzeń zgodnie z zaleceniami

Fryzury wielu klientów wręcz wołają o pomoc. Zanim w ruch pójdą nożyczki, suszarki i pędzle do koloryzacji, należy zadbać o organizację przestrzeni salonu oraz wdrożenie zaleceń zapewniających bezpieczną pracę.

Poczekalnie są wyłączone z użytku, dlatego na wizyty należy umawiać klientów zdalnie – telefonicznie lub za pomocą social mediów czy aplikacji. W najważniejszych punktach salonu warto rozmieścić dozowniki z płynem do dezynfekcji – obowiązkowo musi się on znajdować przy wejściu. Stanowiska pracy muszą być rozmieszczone zgodnie z zasadą zachowania 2 m dystansu.

Higiena i bezpieczeństwo w salonie fryzjerskim

przylbica-ricaUtrzymywanie czystości rąk oraz ich częsta dezynfekcja to podstawowy element, który zapewnia bezpieczeństwo w czasie pandemii. Należy pamiętać o obowiązku zasłaniania nosa oraz ust, który dotyczy zarówno pracowników, jak i klientów. Warto zaopatrzyć się także w gogle ochronne oraz przyłbice. Dodatkowo zalecane jest codzienne pranie odzieży roboczej.

Konieczna jest dokładna dezynfekcja stanowiska pracy każdorazowo po obsłużeniu klienta. Dotyczy to także używanych narzędzi. Elementy takie jak peleryny czy ręczniki powinny być jednorazowe.

Wszystkie zalecenia oraz wytyczne są dostępne na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.