Rica means
Mediterranean Land

be Responsible
get Inspired
share the Culture
and make it Amazing

Historia rodziny

Podstawą działalności firmy jest wierność fundamentalnym zasadom, wartościom i filozofii tradycyjnej rodziny sycylijskiej.

Rica to rodzinna firma sycylijska z siedzibą w Katanii. Jej początki sięgają roku 1994, kiedy to Mario Puglisi, żyjący na wschodnim wybrzeżu Sycylii skromny, pracowity człowiek, odbywając jedną ze służbowych podróży, dostrzegł szansę na rozpoczęcie własnej działalności. Podjął wtedy decyzję o kupnie firmy Rica, niewielkiego producenta wosków do depilacji. Przekształcenie małego przedsiębiorstwa w rozpoznawalną na świecie markę pochłonęło wiele wysiłku i wymagało ogromnej pasji, kreatywności i wkładu całej rodziny.
Celem działań biznesowych Puglisich zawsze był rynek profesjonalny, jednak w tym, co robią, pozostają grupą prawdziwych rzemieślników, dumnych ze skromnych początków. Dziś Rica obecna jest w ponad 60 krajach na całym świecie. Stała się firmą międzynarodową, osiągając na wielu rynkach godną pozazdroszczenia pozycję w sektorze kosmetycznym. Zasadniczym celem koncernu jest zaspokajanie potrzeb każdego rynku, na którym funkcjonuje.

Nasza misja

W firmie Rica przejawiamy pasję do naszych produktów,
pracy, naszych rynków i składników naturalnych.

Pasję tę staramy się odzwierciedlać w każdym aspekcie naszej działalności. Naszą misją jest tworzenie naturalnych kuracji w trosce o piękno ciała i umysłu. Korzystamy przy tym z bogactwa zasobów naturalnych Sycylii i znajdującego się na niej wulkanu Etna.
Do produkcji używamy surowców i składników regionalnych, pochodzących ze źródeł odnawialnych. W naszej firmie dążymy do elastyczności, do szybkiego reagowania na zmieniające się wymagania rynku, oferujemy zatem natychmiastową odpowiedź na życzenia klientów, równocześnie zachowując globalny punkt widzenia.
W żadnej innej części basenu Morza Śródziemnego opuncja nie jest spotykana tak powszechnie jak na Sycylii. Stanowi tam nie tylko stały komponent naturalnego krajobrazu, ale również częsty element literackich i ikonograficznych nawiązań do wyspy, do tego stopnia, że stała się jej symbolem. Sprawdź nasze produkty

Odpowiedzialne piękno

Firma Rica podjęła decyzję o wyborze bardziej ekologicznej ścieżki rozwoju, aby ograniczyć swój ślad węglowy.

Inspirację odnajdujemy w naturze i jesteśmy zdania, że nie ma innej odpowiedzialnej alternatywy dla biznesu niż dążenie do zrównoważonego rozwoju środowiska. To przekonanie jest dla nas drogowskazem przy podejmowaniu wszelkich decyzji.
Wpływ działalności firmy na środowisko jest niewielki dzięki mniejszej liczbie etapów pracy, ograniczeniu emisji dwutlenku węgla, a także ograniczonemu i skoncentrowanemu wykorzystywaniu zasobów. Wszystko to w istotny sposób zmniejsza ilość zanieczyszczeń.

Skontaktuj się z nami

nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na twoje pytania