Barber RICA

Mężczyzna u barbera: jak pielęgnować męskie włosy i brodę

Panowie coraz bardziej świadomie podchodzą do pielęgnacji włosów i zarostu. Regularnie odwiedzają barbera, zaś ich domowe kosmetyczki stają się większe i różnorodne. Często zachodzą jednak… w brodę, jak skutecznie zatroszczyć się o okolice twarzy, by móc cieszyć się nienagannym stylem na co dzień?

Systematyczne odwiedziny mężczyzn z zarostem w barber shopie to już niemalże norma. Nikogo nie dziwi fakt, że o brodę należy dbać równie intensywnie, jak o włosy na głowie. Wizyta u barbera to jedno, lecz codzienna pielęgnacja w domu ma także ogromne znaczenie dla utrzymania wyglądu, na jakim nam zależy. Tu pojawia się pytanie, jakie kosmetyki wybrać, by zamierzony efekt uzyskiwać i podtrzymywać każdego dnia?

Po pierwsze: męskie kosmetyki 

Męskie kosmetyki RICA

Drogeryjne półki uginają się od preparatów dedykowanych panom. Warto nieco bliżej przyjrzeć się ich etykietom – zwracając uwagę przede wszystkim na skład i właściwości. Dostosuj męskie kosmetyki do włosów zgodnie ze swoimi potrzebami, wybierając np. odżywkę do kosmyków zniszczonych, jeśli wymagają regeneracji lub nawilżający szampon w przypadku pasm suchych. Dodatkowo, na rynku znajdziesz już w ponad 90% naturalne kosmetyki do włosów, zawierające głównie składniki pochodzenia roślinnego. Co ważne, wybrane przez Ciebie produkty powinny spełniać kilka istotnych funkcji: nawilżać i ułatwiać rozczesywanie, chronić przed zanieczyszczeniami środowiska oraz stresem oksydacyjnym, wykazywać działanie antybakteryjne, a zwłaszcza głęboko pielęgnować i odżywiać. Z pewnością przydadzą się więc takie preparaty, jak olejek do brody, szampon do włosów i zarostu czy profesjonalna odżywka.

Po drugie: pielęgnacja włosów i brody

Przede wszystkim pamiętaj o systematycznym myciu włosów i brody. Pozwoli to na oczyszczenie ich z zanieczyszczeń, które gromadzą się w ciągu dnia. W ten sposób unikniesz też powstawania podrażnień i innych problemów skórnych. Równie istotne, jak mycie jest czesanie. To jedna z tych czynności, których efekty widoczne są niemalże natychmiast. Dzięki temu włosy lepiej będą się układały i zyskają połysk, a przy okazji pozbędziesz się martwego naskórka i poprawisz ukrwienie, przez co składniki odżywcze będą szybciej transportowane, stymulując w ten sposób szybszy wzrost włosów. Kolejnym podstawowym krokiem męskiej pielęgnacji jest odpowiednie nawilżenie. Tu z pomocą przychodzi olejek do brody, który w kosmetyczce mężczyzny z zarostem to prawdziwy must have. Aplikacja produktu sprawia, że włosy nie kłują podczas zapuszczania, zyskują świeżość i nabierają blasku.

Choć może się wydawać, że pielęgnacja włosów i brody stanowi nie lada wyzwanie, to dobór odpowiednich kosmetyków, a także znajomość oraz powtarzalność podstawowych czynności pielęgnacyjnych pozwalają móc stale cieszyć się doskonałym wyglądem. Nie ograniczaj się więc do wizyt u barbera, ale właściwie dbaj o zarost każdego dnia.