naslonecznienie-rica

Jak przygotować włosy przed nasłonecznianiem i wakacjami. O czym pamiętać, jak koić skórę głowy?

Pogoda coraz bardziej regularna, słoneczna, sytuacja społeczna uległa rozluźnieniu, trudno spekulować o tym, jak sprawy potoczą się dalej, jednak już dziś widać jak wielu z nas wybrało się na odpoczynek nad morze. Kalendarzowe wakacje już rozpoczęte, zatem warto zastanowić się jak zadbać o skórę głowy i włosy przed nasłonecznieniem i wiatrem.

Odpowiednie nawilżanie i nawodnienie- pierwszy krok w trosce o włosy latem

Wiele słyszy się o tym, aby nawilżać włosy i nie doprowadzać do ich przesuszania. Wielu z nas podejmuje często kroki służące nawadnianiu lub olejowaniu włosów, jednak bez świadomości tego, czy stosowany produkt jest odpowiedni dla danej porowatości włosa lub jego historii rozumianej np. jako wieloletnie farbowanie, czy prostowanie. A co się dzieje, gdy nadchodzą wakacje i skóra głowy oraz włosy narażone są na przesuszanie, piasek, pył, wiatr, sól morską itp.? W czasie wakacji zaleca się używanie szamponów i masek o kwaśnym pH, co da nam gwarancję szczelnie zamkniętych łusek włosa i ich większą odporność na czynniki zewnętrzne. Co to oznacza dla kondycji włosów – dokładnie to, że kosmetyki o kwaśnym odczynie pomagają zachowywać wilgotność i sprężystość włosa. Gdy łuska jest uchylona, wówczas słońce, woda morska czy basenowa powodują naturalne utlenianie melaniny, a co za tym idzie – rozjaśnianie włosa i przesuszanie.

Kosmetyki na lato, którym warto zaufać

Z pewnością nie rozczaruje nikogo codzienna pielęgnacja olejkiem z opuncji, szczególnie latem. Wg. specjalistów RICA, to zdecydowany „must have” w torebce każdej kobiety, ponieważ właściwości antyoksydacyjne, regeneracyjne, nawilżające, przeciwzapalne oraz kojące wpłyną na efektywną pielęgnację włosów podczas lata. Dodatkową zaletą olejku z opuncji jest to, że pomaga w rozczesywaniu włosów oraz dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-6, omega-3 oraz tokoferoli delta-7-stygmasterol przywraca włosom ochronę. Latem doskonale sprawdzi się także seria kosmetyków z linii Naturica, czyli specjalistyczne kosmetyki o naturalnym składzie do pielęgnacji włosów. Biorąc pod uwagę to, że zmienne lato funduje nam dużo zróżnicowanych temperatur i wilgotności rekomendujemy maski do włosów o regeneracyjnych charakterze, które odżywiają i wzmacniają pasma, chroniąc je przed warunkami atmosferycznymi. Głęboko reperująca maska RICA rewitalizuje włosy od środka, a połączenie składników takich, jak oliwa z oliwek z olejem pistacjowym tworzy preparat o właściwościach odżywczych i wygładzających, który naprawia włókna włosów.

Trzy kroki przygotowujące do lata

Nie powiemy tu nic odkrywczego, ale z pewnością skutecznego. Postaw na regularność i jakość podczas pielęgnacji włosów oraz dbaj o nawadnianie organizmu. Dzięki tym trzem elementom na pewno ominiesz stres związany z pogorszeniem kondycji włosów przez zmienne temperatury i czynniki zewnętrzne. Dopilnuj, aby do tandemu: regularność oraz jakość dołączyło nawadnianie organizmu, a sukces i lśniące włosy będą na wyciągnięcie ręki.