Go Repair – wszystko da się naprawić!

Zazwyczaj, kiedy coś się psuje są dwie możliwości. Wyrzucić i kupić nowe albo jeśli się da, naprawić. Lokówkę, suszarkę, czy prostownicę w razie konieczności łatwo można zastąpić. Inaczej jest z włosami. Mimo że czasem ich wygląd woła o pomstę do nieba, to z pewnością większość osób, zwłaszcza kobiet dużo chętniej zawalczy o ich dobrą kondycję niż się ich pozbędzie.

Na ratunek zniszczonym włosom przybywa marka Rica, która po raz kolejny udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Laboratoria badawczo-rozwojowe firmy RICA stworzyły rewolucyjny system o właściwościach odbudowujących i przeciwstarzeniowych, bez technologii Plex. System działa intensywnie, natychmiastowo i długotrwale. Naprawia i chroni włosy przed stresem termicznym, oksydacyjnym, chemicznym i mechanicznym, spowalnia, a nawet modyfikuje przyśpieszony proces starzenia się włosów.

Zapraszamy na wywiad z Damianem Pulchnym – Junior Edukatorem Rica Polska

Czym jest GoRepair?
Go Repair to Trzyetapowy System Odmładzający i Odbudowujący Włosy. Składa się z systemu odbudowy włosów uzupełniony o działanie przeciwstarzeniowe, który stosuje się w zestawieniu z usługami koloryzacji, rozjaśniania, tonowania i innymi, oraz system uszczelniający, stosowany odrębnie po usłudze każdego typu.

W jego skład wchodzą produkty: 

1. Anti-Ageing Hair Restoring Booster – odbudowuje

Jest to produkt silnie odmładzający i regenerujący włosy. Odbudowuje je dzięki działaniu starannie dobranych aminokwasów o naturalnym podobieństwie do włosów. Sztandarowy produkt wykorzystywany w kosmetykach marki RICA – wyciąg z opuncji figowej – pozwala wniknąć kwasom tłuszczowym głęboko we włosy, przez co stają się one idealnie wypielęgnowane.

 2. Sealing Hair Booster

Chroni dzięki systemowi uwalniania opartemu na białkach jedwabiu. Zawiera w swoim składzie takie składniki ochronne jak wyciąg z ziaren lnu oraz chia, które ze względu na swoje odżywcze właściwości nazywane są „super foods”. Włosy bardzo zniszczone po zabiegach fryzjerskich stają się natychmiast wzmocnione, lśniące i jedwabiste. Wspaniale się układają, zyskują wyrazisty kolor i są pełne życie. Jednym słowem – są młodsze. W salonie, podczas zabiegu pielęgnacji, należy połączyć Booster i Sealing w proporcji 1:2, nałożyć pędzlem i trzymać na włosach 20 minut jak maskę. RICA zadbała też o to, by profesjonalna regeneracja i pielęgnacja nie kończyły się w salonie fryzjerskim.

3. Gorepair Hair Wellness Maintainer – to domowa kuracja podtrzymująca.

Składa się z trzech tubek. Każda zawiera mieszankę Boostera i Sealingu używanych w pielęgnacji salonowej, ale mają one mniejsze stężenie. Dzięki temu kosmetyk lepiej nadaje się do stosowania w warunkach domowych.

Jak dokładnie działa GoRepair?
W pierwszym kroku odbudowuje włókno włosa. Jest to zasługa starannie dobranych aminokwasów, wyciągu z opuncji figowej bogatej w kwasy Omega 3,6,9 oraz innowacyjnych wielkocząsteczkowych polimerów. Natomiast drugi produkt gwarantuje ochronę, uszczelnia włos z zewnątrz i zabezpiecza przed kolejnymi uszkodzeniami. Serycyna, wyciąg z nasion lnu i chia oraz hydrolizowany wyciąg z kasztanów, tworzą powłokę odporną na działanie wysokich temperatur. Uodparniają też włosy na zewnętrzne czynniki i uszkodzenia mechaniczne powstające, chociażby podczas szczotkowania. 

Jak stosować zabieg?
Najlepiej zgodnie z jednym z dwóch poniższych sposobów:

JAKO RYTUAŁ ODBUDOWUJĄCY:

Gorepair Anti-ageing Restoring Hair Booster System można stosować, gdy klient ma włosy bardzo zniszczone niewłaściwie wykonywanymi zabiegami. Po umyciu włosów szamponem-polecam Deep Repair, nakładamy mieszankę  dwóch produktów: Anti-Ageing i Sealing Hair Booster, w proporcjach 1:2, nakładamy dokładnie pasmo po paśmie pozostawiamy na 20 min, płuczemy i wykańczamy zabieg według rytuału. 

DO KOLORYZACJI, DO ROZJAŚNIANIA, DO TRWAŁEJ ONDULACJI

Gorepair można stosować z każdym rodzajem systemu do koloryzacji.

Dodajemy preparat Gorepair Anti-ageing Restoring Hair Booster do mieszanki: kremu koloryzującego, kremu utleniającego lub trwałej ondulacji, po czym wykonujemy usługę koloryzacji, jak zwykle. Po upływie wymaganego czasu myjemy włosy szamponem, najlepiej  Deep Repair. Nakładamy drugi preparat Sealing Hair Booster  na wilgotne albo osuszone ręcznikiem włosy, dokładnie pasmo po paśmie i pozostawiamy na włosach 10-20 minut  następnie spłukujemy. Nałożenie dodatkowej odżywki nie jest konieczne.

Co odróżnia produkty GoRepair od innych zawierających plex na rynku?

Warto podkreślić, że Gorepair jest systemem bez technologii Plex, nie zawiera zatem pochodnych nafty. Nie znajdziemy tu także siarczanów, ftalanów i aldehydów.

Przede wszystkim to, że nie ma w nim syntetyków a jedynie same starannie dobrane naturalne składniki. Nie osłabia działania produktów koloryzujących. Został stworzony z myślą, by przywrócić włosom idealną kondycję. Po jego użyciu włosy będą zdrowsze i pełne blasku. 

Czy GoRepair można łączyć z usługą trwałej / Twisty?
Oczywiście że tak. Dzięki temu w czasach, w których trwała ondulacja zaczyna królować, możemy podnieść poziom naszej usługi. Oczywiście nie musimy się także obawiać, że włosy staną się suche i łamliwe, jak było dotychczas po trwałej. To połączenie jest w pełni bezpieczne.

Jak przedstawić GoRepair swoim klientom?
Po pierwsze musimy pamiętać, że jest to zabieg w pełni bezpieczny i skuteczny także dla kobiet w ciąży oraz dla każdego, kto chce po prostu naprawić swoje zniszczone włosy. GoRepair ratuje naprawdę ciężkie „przypadki”. W czasach gdzie 70% klientów to właśnie blondynki zabieg ten zdecydowanie poprawi jakość włosa oraz sprawi, że w bezpieczny sposób fryzjer będzie mógł je rozjaśniać. 

Czy klient sam może używać GoRepair w domu?
Zdecydowanie nie. Go Repair to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalnych salonów fryzjerskich. W trosce o włosy, zdrowie i zadowolenie klienta powinien być wykonany przez specjalistę. Uzupełnieniem kuracji jest natomiast zabieg podtrzymujący efekt Go Repair Hair Wellness do wykorzystania w domu. Jest to zestaw trzech mini masek do samodzielnego stosowania raz w tygodniu.

Jakie korzyści płyną z zastosowania Gorepair?

1. Nawet bardzo zniszczone włosy są widocznie wzmocnione.
2. Zwiększa się ich odporność na uszkodzenia.
3. Włosy są podatne na układanie.
4. Włosy wolniej się starzeją, ponieważ powstaje mniej wolnych rodników.
5. Włosy i ich kolor są chronione przed szkodliwym wpływem promieni UV i zanieczyszczeń.
6. Włosy zyskują niesamowity połysk dzięki powierzchniowemu systemowi nanokrystalizacji.
7. Farbowanie, trwała ondulacja lub prostowanie włosów są bardziej trwałe.