Prawidłowa pielęgnacja włosów

5 błędów w pielęgnacji włosów

Zadbane włosy są dużym atutem, który podkreśla urodę i przyciąga spojrzenia. Podstawą jest jednak prawidłowa pielęgnacja, która wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Wiele z nas popełnia błędy, które negatywnie odbijają się na kondycji włosów. Które z nich należą do najczęściej popełnianych? Jak ich uniknąć? Poznaj przepis na prawidłową pielęgnację włosów.

Korzystanie z kosmetyków o niewłaściwym składzie

Kosmetyki zawierające parabeny i sztuczne barwniki oddziałują negatywnie nie tylko na środowisko, ale także na organizm. Przyspieszają starzenie się, blokują wchłanianie składników odżywczych. Warto sięgać po produkty, których skład daje pewność prawidłowej pielęgnacji, takie jak w ponad 90% naturalne kosmetyki do włosów RICA.

Niewłaściwe dopasowanie produktu do rodzaju włosów

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, należy kierować się przede wszystkim ich rodzajem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na składniki danego produktu oraz poznać ich właściwości. Warto pamiętać o tym, że kosmetyk, który jest rekomendowany przez znajomą ze względu na świetne efekty, może zupełnie się nie sprawdzić w przypadku innego rodzaju włosów.

Błędy w aplikacji odżywek

Korzystanie z właściwie dopasowanych do rodzaju włosów odżywek jest bardzo ważne. Jednak nawet najlepszy produkt nie spełni swojej roli, jeżeli będzie aplikowany w niewłaściwy sposób. Przed nałożeniem preparatu należy pamiętać o usunięciu nadmiaru wody – warto zrobić to w delikatny sposób, odsączając ją z włosów spokojnymi ruchami. Dopiero wtedy można przystąpić do aplikowania odżywki. Co istotne – preparat należy nakładać na całą długość włosów, z wyjątkiem samej nasady, co pozwoli na uniknięcie podrażnień skóry głowy.

Szkodliwy sposób rozczesywania

Pośpiech i gwałtowne ruchy mogą dogłębnie zniszczyć strukturę włosa. Podobnie jest w przypadku niewłaściwie dobranych szczotek, które nadmiernie szarpią pasma, powodując uszkodzenia, które skutkują łamliwością i znacznym osłabieniem pasm. Warto też pamiętać, że mokre włosy są szczególnie narażone na negatywne skutki tego typu działań. Włosy należy rozczesywać delikatnymi, płynnymi ruchami z użyciem odpowiednich szczotek lub dopasowanego grzebienia.

Wysoka temperatura suszenia

Włosy należy suszyć jedynie chłodnym nawiewem suszarki. Dlaczego? Gorące powietrze otwiera łuski włosa, prowadząc do utraty blasku i matowienia pasm. Dodatkowo należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu od urządzenia – minimalna zalecana odległość to 30 cm.

Możesz zadbać o swoje włosy i uniknąć najczęściej popełnianych błędów – efekty szybko staną się widoczne.